De oude melkerij en de voormalige tegelfabriek Rottiers in Tisselt zijn vandaag tekenen van vergane glorie. Al vele jaren staan beide gebouwen leeg. Het resultaat: een verkommerde site, die zoveel beter verdient.
Streekintercommunale IGEMO engageert zich voor de volle 100% om deze site nieuw leven in te blazen en op te waarderen. Ze wil van de tegelfabriek een plaats maken waar verleden en heden elkaar ontmoeten, samen met de gemeente Willebroek. Het doel: een plek creëren, waar het fijn wonen is én waar tegels een deel uitmaken van het dagelijkse leven.
Hoe gaat dat gebeuren? Dat ligt nog niet vast. De eerste ideeën liggen wel al op tafel. Samen met Agentschap Onroerend Erfgoed bekijken we wat kan gered worden en hoe erfgoed en wonen kunnen samenkomen in de bestaande site. We willen dit absoluut samen mét de buurtbewoners doen. Hierover worden zij binnenkort gecontacteerd.
In een eerste fase willen we graag jouw verhalen en beelden verzamelen over de oude melkerij en de tegelfabriek.
Kortom: Heb je mooie herinneringen, die je wil delen? Bezorg ze ons via dit platform. Wie weet krijgen ze een prominent plekje in ons komende gemeentemagazine en op deze website!
In afwachting van de eerste contacten met buurtbewoners, zetten we ons alvast in wat betreft de dringendste taken in en rond de gebouwen:
Heb je een goed idee voor Willebroek? Zit je met een toffe suggestie of wil je iets melden? Laat het ons weten!
17-05-2022 Midden in de Willebroekse wijk Den Brandt ligt het Europaplein. Onlangs besliste de gemeente om dit perceel groen en onbebouwd te laten. Samen met ... lees meer
09-05-2022 In samenwerking met IGEMO Intercommunale lanceert de gemeente de klimaatwebsite willebroek2030.be. Naast de eigen inspanningen voor de doelstel... lees meer